Възраст до 8 години

Новини

06.09.2014 г.

Бронзов медал за Валентин Митев от Европейското по шах в Чехия

Десетгодишният състезател на СКШ "Плевен XXI" Валентин Митев стана трети на Европейското първенство по класически шах, което се състоя от 26-ти август до 04 септември в град Маленовице, Чехия. Той успя да натрупа актив от 6,5 точки, като остана само с 0,5 точка по-малко от победителя в шампионата Георг Педосон от Естония. Решаващата партия между двамата се игра в предпоследния кръг. На Валентин му бе нужна само победа, за да оглави класирането, но той не успя и партията завърши реми след дълга игра.

Спечеленият от Валентин бронзов медал е пореден негов голям успех след първото място на малкия шахматист от международен фестивал в Русия в началото на месец август. Това е заслужена награда за положения труд и безспорен стимул за още по-упорита работа преди следващото изпитание за плевенския шахматист - Европейското първенство в Батуми, Грузия от 19-ти октомври.

Отлично се състезаваха и момичетата, които представиха страната ни в групите до 8, 10, 12 и 14 години. Петя Караиванова и Белослава Кръстева извоюваха също бронзовите медали при малките момичета до 8 и 10 години, а титулованите Габриела Антова и Виктория Радева убедително спечелиха златните купи в турнирите до12 и до 14 години.

В дванадесетото издание на първенството, което се проведе под патронажа на Европейския шахматен съюз, участваха общо 115 шахматисти на възраст от 8 до 16 години.