Проходната пешка

Седми турнир за деца до 8 години "Проходната пешка" - 2012

15.09 - 16.09.2012 г.

Ден преди началото на новата учебна година, в шахматен клуб "Плевен 21", се състоя поредната надпревара за деца до 8 години "Проходната пешка". Участие взеха 9 малки шахматиста, които посветиха цялото лято на любимата игра. Те играха по 8 партии, всеки срещу всеки.
Преходната купа трябваше да защитава Кристиан Григоров, победител в пет от предишните турнири. Криси беше близко до върха, като в първите 7 кръга надделя над всичките си конкуренти. Също със 100-процентов резултат го преследваше Валентин Митев, чието голямо желание за победа се реализира и в прекия двубой Вали успя да матира. Момчето за втори път спечели преходната пешка и съхрани шансовете си за първо място в годишната класация. За победата си Валентин бе награден с плакет "Шахматист на месец септември".
Второто място остана за Кристиан с актив от 7 точки, а третата награда спечели Захари Иванов с 6 спечелени партии.
Много успешно бе представянето на 6- годишният Иван Червенков, натрупал 3 точки.
С грамота си тръгна и новият участник във веригата - Пламен Василев, също 6-годишен.
Всички деца получиха пакети с лакомства, а наградите за първите трима изработиха отново дизайнерките от артстудио Миллиел, Плевен.

Регламент на турнира:

1. Място на провеждане - Веригата турнири "Проходната пешка" се провеждат в Спортен клуб по шахмат "Плевен XXI" на бул. "Скобелев" 20 в гр. Плевен.

2. Време на провеждане - в събота и неделя на дати, определени от УС на СКШ "Плевен XXI".

3. Право на участие - в турнира участват деца, обучаващи се в школата към СКШ "Плевен XXI" на възраст до 8 години.

4. Турнирна такса - участието в турнира е свободно, без турнирна такса.

5. Система на игра - кръгова система в 9 или 11 кръга.

6. Контрола за игра - 35 минути на състезател до завършване на партията. Задължително условие е записване на партията до последните 5 минути.

7. Записване - до 8:45 в събота.

8. Класиране - класирането се извършва в зависимост от набраните точки. При равенство в точките по-предното място се определя въз основа на следните допълнителни показатели:

- Бергер;
- лична среща;
- черни фигури.

9. Годишна класация - В края на годината преходната купа се връчва на този участник, който най-много пъти е печелил търнирите от веригата през годината.

10. На всеки турнир се дават следните награди:

Първо място - Преходна купа под формата на пешка, плакет "Шахматист на месеца" - 30 лв.
Второ място - 20 лв.
Трето място - 10 лв.

Всеки участник получава грамота за участие в турнира.

11. Програма:

Събота - жребии в 8:50 часа. Начало на турнира 9:00 часа. В първия ден от турнира се провеждат един след друг 5 кръга.

Неделя - 9:00 начало на VI кръг. Награждаване 12:00 часа.

За контакти: Христинка Илиева, тел. 088 6 026842