Първи турнир от веригата "Млад гросмайстор" - 2012/2013

20.10 - 21.10.2012 г.

Верига от турнири по шахмат за деца „МЛАД ГРОСМАЙСТОР‛ 2012-2013 г.
Организатор ШК "Веселин Топалов" гр. Варна

Турнирите са част от проекта „НАДЕЖДИТЕ НА СВЕТА‛, финансиран от фондация „Америка за България‛, в който са включени градовете: Благоевград, Плевен, Пловдив, Шумен и Варна.
Във всеки град ще бъдат проведени по 5 турнира от октомври 2012 до март 2013 г.

ПЪРВИ ТУРНИР - РЕГЛАМЕНТ

1. Място и дата на провеждане: хотел „Балкан‛ на 20 и 21 октомври 2012 г.

2. Право на участие имат състезатели от Северозападната зона в следните възрастови групи:
- до 8 год. - родените след 01.01.2005 г.
- до 10 год. - родените след 01.01.2003 г.
- до 12 год. - родените след 01.01.2001 г.
- до 16 год. - родените след 01.01.1997 г.

Всеки заявява предварително възрастовата група, в която ще играе.

3. Заявка за участие: до 18.10.2012 г. на email: pleven21@gmail.com трите имена, възраст, ЕЛО и желание за настаняване в хотел "Балкан" - 18 лв. нощувка.

4. Турнирна такса: Състезателите не заплащат турнирна такса.

5. Система: швейцарска "Swiss Perfect" в 7 кръга.

6. Контрола: 60 минути на състезател до завършване на партията

7. Играещият с белите фигури осигурява часовник.

8. КЛАСИРАНЕ и НАГРАДИ: На всеки турнир ще се извършва класиране по възрастови групи.
Класиралите се от 1 до 4 място във всяка възрастова група на всеки от турнирите ще получат нови шахматни книги, специално издадени за турнирите, и грамоти.

9. Програма: Програмата по кръгове ще се обяви на техническата конференция в 10, 00 ч.
Начало на първия кръг - 10,30 ч.

10. ГЕНЕРАЛНОТО КЛАСИРАНЕ ще се извърши след петия турнир на базата на 4-те най-добри представяния (от 5 възможни турнира) на всеки състезател, като класиралите се на 1 място във всяка група получават 15 точки и т.н., а класиралите се на 15 място, съответно 1 точка. При равенство ще се отчитат следните допълнителни показатели:

3 и 4 място – бронзов медал
Всички класирали се от 1 до 4 място ще участват на разноски на Проекта във Финалния национален турнир в гр.Трявна през април - май 2013 г., където ще се срещнат победителите от петте града.
В турнира в Трявна могат да участват по желание на собствени разноски и други шахматисти, при условие, че са се състезавали поне в три турнира.

Първите четирима в съответната възрастова група от турнира в гр. Трявна получават право да участват на разноски на организаторите в Десетия международен фестивал „Надеждите на света‛ – юни 2013 г. в Гранд хотел „Варна‛.